MİSAFİR AĞIRLAMA

Yurtdışında taahhüt projelerimiz var. Haftanın yarısı Türkiye’de, diğer yarısı başka ülkede geçiyor… Misafirlerimizi üç gün ağırladık. Artık konuşacak bir konumuz kalmadı. Deniz’e işimizi, müşterimizi ana hatlarıyla anlattık. Kendisi misafirlerimiz için Bebek-Beşiktaş arası bir guzergah belirledi. İstanbul’un yerlisi gözüyle kendilerini gezdirdi, ağırladı. İş ortaklarımız İstanbul’u farklı bir bakış açısından yaşamış oldu.

İş adamı, 46 yaş, evli ve baba

ÖZEL DAVET

Eşimin 40 yaş doğum günü için belirli bir bütçe ile mekan bulmam gerekiyordu. Yoğun bir iş gününün ardından, eve gelince 5 yaşındaki kızımla ilgileniyorum. Deniz’den rica ettim. 5 saat içinde 20 mekanı araştırıp bana 4 alternatif oluşturdu. İki tanesi farklı temalarla bütçeyi daha akıllı kullanmaya yönelikti. Sonunda Deniz’in bana önerdiği ilk seçeneğe döndüm: Kendi evimizin bahçesinde kutlamak!

Finans alanında çalışan iş kadını, 40 yaş, evli ve anne

YENİLE-DÜZENLE

Banyo fayansımı duvar kağıdı ile kaplamak istiyordum. Mimar için küçük işti, istemedi… Deniz, 3 saatte duvar ustası, kağıt kaplama ustası ve alternatif duvar kağıtları buldu. Üstelik, beni, tekniği ile ilgili bilmediğim konularda aydınlattı. Üç farklı seviyede bütçe oluşturarak alternatif yaratması ayrı hoşuma gitti. Önerisini paylaşırken, kararı bana bıraktı. Nasıl ve ne kadara yaptırabileceğimi biliyorum artık!

Mekan yöneticisi, 38 yaş, bekar erkek

KİŞİSEL ALIŞVERİŞ

12 yaşındaki ikiz kızlarım için 4 davet elbisesi bulmam gerekiyor! Tam gün çalışıyorum. Cumartesilerimi de mağaza dolaşarak geçirmek istemiyordum. Deniz’den rica ettim. Bana uygun bütçeyi önerdi. 2 saatte 21 mağazayı gezdi. Elbiselerin fotoğraf ve fiyatlarını sunum olarak paylaştı. Özel dikim atölyeleri belirledi. Internetten de elbise alabileceğim adresleri iletti. Şimdi bize sadece karar vermek kaldı!

Özel okulda yönetici, 41 yaş, anne

TAŞINMA TELAŞI

Oğlumla birlikte 3 oda 1 salon dairede lüks bir sitede oturuyoruz. Ödediğimiz kiranın yüksek olduğunu düşünüyorduk. Aynı hafta içinde 3-4 ülke ziyaretini içeren bir işim var. Deniz’den rica ettim. En önemli kriter iki banyo olmasıydı. Kendisi 3 gün içinde, 3’er saatlik dönemlerde, Kuruçeşme-Emirgan arasında 21 evi gezdi. Oturduğumuz evin değerini hak ettiğine ikna olduk. Sözleşmemizi yeniledik!

Tekstil fabrikası sahibi, 48 yaş, bekar ve baba

KUTLAMA VE ÇİÇEK

19 yaşındaki torunum, kız arkadaşından özür dilemek için kırmızı laleler ısmarlamış. Çiçekçi kendisi evde yokken teslim etmiş. Yardımcı, bilmeden, buketi kaloriferin yanına koymuş. Sıcağı gören çiçekler açılmış da açılmış. Torunum ağlama krizindeydi. Kız arkadaşı bir saate gelecekti. Deniz imdadımıza yetişti. Çiçeği kendi çiçeksinden 45 dakikada temin ederken, küçük bir kutu makaron da ekletmiş!

Babaanne, 70 yaş

HEDİYE YARATMA

Deniz’in özel ürettirdiği 50 yaş bilekliğimi her gün çok severek takıyorum... Gümüş üstüne 5 küçük pul çalışılmış. Her bir pula, 10 yılımı atfetmiş. Üstlerine aile üyelerimizin baş harflerini işletmiş. En sağ ve soldakilerde eşim ve benim (onları sarmalayan), iki iç yandakilere iki oğlumun (kızımı koruyan), ortadakine de kızımınkini (gözbebeğimiz)… Ailesine düşkün bir anne olarak bu hediyenin bendeki yeri çok özeldir.

İş kadını, 50 yaş, evli ve anne

ARAŞTIRMA

2013 yazı için au pair (yurtdışından çocuk ablası) arayışındaydım. Internet sitesinden 250 adayı taramam gerekiyordu. Deniz’den rica ettim. Kendisine kriterleri verdim. 3 saat içinde hepsini eleyerek, bana ayrı bir tabloda notlarıyla birlikte çalışmasını sundu. Aday sayısı 35’e indi. Bana sadece kendileriyle iletişime geçmek kaldı. Üstelik 3 saati ailemle birlikte geçirebildim. Teşekkürler Deniz!

İş kadını, 41 yaş, evli ve anne